Reformer / Tower hold

Få individuel guiding og udfordringer med Pilates Reformer og Tower.

På vores Reformer/Tower-hold er der højst plads til 4 deltagere, det gør træningen personlig og effektiv for dig. Reformer og Tower Unit Pilates træner effektivt dine muskler og genopretter din bevægelighed ved at give dig præcis den modstand som din krop har brug for.

Din instruktør er der for at spotte dig, og sikre dig den mest optimale undervisning. Al undervisning forgår med skridsikrestrømper, du er velkommen til selv at medbringe dem, og ellers kan de købes i studiet.

Er du ny til pilates, og har du ikke trænet på Reformer/Tower før? Så anbefaler vi, at du starter med vores opstartspakke. Læs mere her

Har du specifikke problemer eller skader, anbefale vi at du starter med privattimer.
Læs mere om privattimer her.

Reformer / Tower Basic

For dig som er ny på holdene, eller hvis du gerne vil have at tempoet ikke er for hurtigt, og sværhedsgraden af øvelserne ikke for svær. Kendskab til pilates-principperne er et must, og det vil derfor være en fordel, at du har været på vores matwork hold eller taget privattimer, før du starter.


Timerne kan bookes frit af alle, der har købt klip til Reformer / Tower-hold.

Reformer / Tower Open

For dig som er vant til at træne på Reformer / Tower holdene. Du kender øvelserne, og kan lide at blive udfordret på både teknik og flow. Kendskab til pilates-principperne er et must, og det vil derfor være en fordel, at du  har trænet på vores Basic hold først.

Timerne kan bookes frit af alle, der har købt klip til Reformer / Tower-hold.

Klip til Reformer / Tower

1 klip:
Under 30 år: 319 kr.
Over 30 år: 399 kr.

5 klip:
Under 30 år: 1.356 kr.
Over 30 år: 1.695 kr.

10 klip:
Under 30 år: 2.316 kr.
Over 30 år: 2.895 kr.

Når du har købt klip til Reformer / Tower kan du tilmelde dig holdene. 

Afbud senest 12 timer før.

I flere år var jeg meget besværet af rygproblemer, og jeg havde mange smerter i min nakke og lænd. … Pilates Cph og deres dygtige instruktører har hjulpet mig med at blive fri fra denne smerte, og træningen har øget min livskvalitet væsentligt. Min kropsholdning er blevet meget bedre, og jeg føler mig desuden væsentlig højere end jeg plejer.

Nicklas Munk

Lektor i historie & samfundsfag
Jeg opsøgte Pilates pga. scoliose, … Pilates er benhård træning, smidighed, fordybelse, sved på panden og pæn mave.

Tammi Øst

skuespiller
Jeg har efter 10 år endelig fået tid til at træne. … Pilates har på 4 måneder genopbygget min krop, givet mig flad mave og en stærk ryg. Det er fantastisk at have fået overskuddet og energien tilbage.

Julie Fagerholt

designer