Camilla Bækholm & Gitte Peirano - ejere og stiftere af Pilates Cph

Samarbejdspartnere

 

Herunder ser du en liste, med nogle af de mange instruktører som Pilates Cph har uddannet igennem tiden.

Fuld certificeret Comprehensive Cph:

Anne Mette Frandsen, Pilatescph, København

Ester Duarte, Pilatescph, København

Johanne Hjerrild Damkier, Pilatescph, København

Miranda Hellman,  Pilatescph, København

Pernille Hugge Bagge, Ensunderekurs, Vordingborg

Ramona Dora Pop, Pilatescph, København

Igang med Comprehensive uddannelsen

Anja Vestergaard Christensen, anja.anjabanja@gmail.com, Holstebro

Charlotte Andersen, charlotandersen@gmail.com, Lyngby

Iva Barčanec , ivapilas77@gmail.com, Roskilde

Lita Hempeso Arias, lita.arias@outlook.dk, Lynge

Marie Sandø Jondal, Pilatescph, København

Naja Dandanell, Pilatescph, København

Neel Rønholt,  Pilatescph, København

Sünne oldenburg , suenneoldenburg@gmail.com, København

Victoria Amena Koffi Koberg, Pilatescph, København

Zarah Kirketerp , zkirketerp@gmail.com, København

Cerfificeret Matwork Cph:
Anna Juhl Nielsen, annejuhlnielsen@hotmail.com, Århus

Anne Barkholt Poulsen, a.barkholt@posteo.de

Annette Kragskov Havlit, ahavlit@mail.dk, København

Charlotte Andersen, charlotandersen@gmail.com, Lyngby

Clara Becker-Jostes, mail@clarabeckerjostes.com, København

Emelie Lissmatz Johnsson, emelie.lissmatz.j@gmail.com, København

Eva Tranberg, pilates@evatranberg.dk, København

Henriette Johansen, hpjohansen@outlook.dk,  Sengeløse/Taastrup

Ida Bentholm, www.bentholmfysique.dk, København

Iva Barčanec , ivapilas77@gmail.com, Roskilde

Jane Kold Svendsen, altidsundkrop@gmail.com, Greve

Kirsten Fejerskov, kif@pc.dk, Vedbæk

Laura Sommer Jespersen, laurateater@gmail.com, Bornholm

Lita Hempeso Arias, lita.arias@outlook.dk, Lynge

Lonni Carlsen, lonnic@hotmail.com

Luise Arendal Petersen, frk.luise@gmail.com, Hedehusene

Julie Lajboschiz,  julie@lajboschiz.dk, København

Maria Grønne Jensen, mariagj11@hotmail.com, Århus

Maria Hjelmsmark, mariahjelmsmark@gmail.com

Maria Ørding Christensen, mariaoerding@gmail.com

Marie-louise Pio Branner, branner85@gmail.com, Thisted

Matilde lyngkvist, matlyn@outlook.dk, København

Melanie Smith Rasmussen, msmith_nielsen@gmail.com, Rødovre

Melanie Christiansen, melanichristensen, Glostrup

Mie Bredahl Petersen, miebredahl@gmail.com, København

Nina Lundstrøm, qittoora@gmail.com, Frederiksberg

Sofie Johansson-Sparrow, sendsofieemail@gmail.com, Malaga

Sofie Schou Madsen, sesamsofie@gmail.com

Solveig Jepsen, sole.jepsen@gmail.com

Sünne oldenburg , suenneoldenburg@gmail.com, København

Tea Rønne, tearoenne@hotmail.com, Valby

Tim Bagge, Ensunderekurs, Vordingborg

Zarah Kirketerp , zkirketerp@gmail.com, København

 

Samarbejdspartnere /
Ledige stillinger

Pilates Cph er altid interesseret i nye samarbejdsaftaler
Ønsker du at ingå i et samarbjede med Pilates Cph, så skriv en mail til os på info@pilatescph.dk.

Pilates Cph søger altid erfarne instruktører

Pilates Cph er i konstant udvikling, vi søger altid dygtige og engagerede instruktører lille vores skønne familie. Er du sprængfyldt med energi, gåpåmod og har du en pilates instruktøruddannelse, så er du  måske lige den, vi søger!

Hos Pilates Cph går vi op i detaljerne. Hver eneste træning skal fuldføres med præcision og med respekt for pilatesprincipperne. Det er vigtigt, at du går op i hver en lille detalje,og gør en dyd i at træne rigtigt altid. Skulle denne profil passe på dig, så send os en mail med dit cv til info@pilatescph.dk

Mission:
Vores mission er at uddanne kompetente pilatesinstruktører i håbet om, at de vil starte deres egne pilates studier. På den måde vil vi opbygge en stolt pilatestradition  og på den måde sprede budskabet om pilates.

Mål:
Vores langsigtede mål for Pilates Cph er at åbne 1-2 nye skoler indenfor de næste 3-5 år.

Mission statement:
Our mission is to train competent pilates instructors in the hope they will move on to start their own studios thus spreading the world of pilates even further.

Goals:
Our long-term goals for Pilates Cph is to open 1-2 more schools within the next 3-5 years.